GOSCIE

SPKR Grzyb Andrzej

Andrzej GRZYB
poseł do PE, współprzewodniczący Polskiej Delegacji w EPL

Urodzony w 1956 r. w Siedlikowie (woj. wielkopolskie). Absolwent Akademii Rolniczej i Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. W latach 1993–1996 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, później przewodniczącego Sejmowej Komisji Integracji Europejskiej oraz Sejmowej Komisji ds. UE. Członek Komisji Spraw Zagranicznych, a w latach 2001–2007 Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. W 2004 r. wybrany na posła do Parlamentu Europejskiego, którego mandat piastuje do dziś. W PE jest m.in. członkiem Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności oraz członkiem Delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Euronest. Członek Rady Programowej Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych oraz Fundacji Solidarności Międzynarodowej.