INFO

KE24-zaproszenie2

Szanowni Państwo,
Drodzy Przyjaciele,

Zapraszam do Krakowa na XXIV konferencję z cyklu” Rola chrześcijan w procesie integracji europejskiej”. W tym roku spotkamy się 20 i 21 września. Jak co roku poruszymy aktualne tematy dotykające każdego z nas.

Zmieniająca się dynamicznie sytuacja geopolityczna w Europie i jej otoczeniu stawia przed środowiskami europejskich chrześcijan wiele wyzwań. Zaproszeni eksperci, politycy i przedstawiciele kościołów spróbują zdefiniować NOWY KSZTAŁT EUROPY w obliczu laicyzacji, migracji i trwającej wojny w Ukrainie.

Stałym punktem programu konferencji jest Gala Nagrody IN VERITATE, przyznawanej przez Fundację im. biskupa Tadeusza Pieronka, głównego organizatora konferencji, za „wybitne postawy i osiągnięcia w łączeniu wartości chrześcijańskich i europejskich”. Laureatami A.D. 2024 są: Herman Van Rompuy – były Premier Belgii i przewodniczący Rady Europejskiej oraz prof. Jerzy Buzek – były Premier RP i przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

W przypadku zainteresowania udziałem w konferencji należy wypełnić formularz rejestracyjny (PDF) i odesłać go na adres: zgloszenia@kosciol-europa.org.pl Po weryfikacji zgłoszenia otrzymacie Państwo imienne zaproszenie.

Do zobaczenia we wrześniu w Krakowie.

Rafał Budnik
Prezes
Fundacji im. bp Tadeusza Pieronka