INFO

KE23-zaproszenie

Szanowni Państwo,
Drodzy Przyjaciele,

Miło nam zaprosić Was już po raz dwudziesty trzeci, do uczestnictwa 29 i 30 września, w krakowskiej debacie „o Kościele i Europie”. Jak co roku poruszymy aktualne tematy dotykające każdego z nas.

Rosyjska agresja na Ukrainę codziennie wpływa na wszystkich, a jej skutki odczuwamy w różnych obszarach życia. Grono zaproszonych ekspertów, akademików, polityków i przedstawicieli kościołów spróbuje odpowiedzieć na pytania o konsekwencje wojny – jak zmieniają one funkcjonowanie Unii Europejskiej, jak kształtują postawy pojedynczych ludzi i całych wspólnot i jak wpływają na język komunikacji w przestrzeni publicznej.

Stałym punktem programu konferencji jest Gala Nagrody IN VERITATE, przyznawanej przez Fundację im. biskupa Tadeusza Pieronka, głównego organizatora konferencji. W bieżącym roku „za wybitne postawy i osiągnięcia w łączeniu wartości chrześcijańskich i europejskich” uhonorowani zostali:
Roberta Metsola – przewodnicząca Parlamentu Europejskiego
i ks. Adam Boniecki MIC – honorowy redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego”.

W przypadku zainteresowania udziałem w konferencji należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY i odesłać na adres zgloszenia@kosciol-europa.org.pl. Z uwagi na ograniczoną pojemność sali konferencyjnej decyduje kolejność zgłoszeń.

Główny Organizator
Fundacja im. bp. Tadeusza Pieronka