Aktualnosci

Aktualności

KE22-podsumowanie

Szanowni Państwo

Kilka dni temu podsumowaliśmy XXII Międzynarodową Konferencję z cyklu „Rola chrześcijan w procesie integracji europejskiej”. Wydarzenie odbyło się pod hasłem „WOJNA W EUROPIE – JAKA BĘDZIE UNIA EUROPEJSKA?”. Tematyka i przebieg debat panelowych oraz kolejna edycja Gali Nagrody In Veritate spotkały się z dużym zainteresowaniem. Poniżej znajdziecie Państwo linki z filmowym zapisem całości naszego dwudniowego spotkania.

Niech debaty, do których warto wrócić, pozostaną dla Nas wszystkich twórczą inspiracją do dalszych refleksji o współczesnej Europie oraz do dalszych prac nad kolejną konferencją przygotowywaną przez Fundację im. bp Tadeusza Pieronka. Niebawem poinformujemy o jej dokładnym przyszłorocznym terminie.

Zwracamy się jednocześnie do Państwa z apelem i prośbą: Zmieniają się uwarunkowania społeczne oraz ekonomiczne dla wysiłków na rzecz dialogu wokół zagadnień europejskich i chrześcijańskich. Ten dialog z opinią publiczną jest jednak główną aktywnością rozwijaną przez Fundację im. bp. Tadeusza Pieronka, ponieważ czujemy się spadkobiercami naszego dawnego lidera, a obecnie patrona. Dlatego prosimy i otwieramy się na Wasze wsparcie finansowe dla dalszej działalności Fundacji.

Oto numer konta Fundacji im bp Tadeusza Pieronka, na który można przekazać wsparcie finansowe:

89 1600 1462 1884 0984 1000 0002

Stawiamy sobie ambitne cele. Chcemy być jeszcze bardziej skuteczni, rozpoznawalni i jednoznaczni w propagowaniu tematów najważniejszych dla Europejczyków, którzy kierują się chrześcijańską aksjologią. Wszystkich, którzy uważają że warto, serdecznie zapraszamy na #FriendsRising, czyli do finansowego wspierania Fundacji im. bp. Tadeusza Pieronka w dalszych działaniach:

„Bez Was wiele zrobić nie możemy, z Wami podejmiemy wyzwań wiele!”

Rafał Budnik

Prezes Zarządu Fundacji

   


Zapis konferencji

wersja polska: WOJNA W EUROPIE – JAKA BĘDZIE UNIA EUROPEJSKA? 21-22.10.2022 – YouTube

english version: WAR IN EUROPE – WHAT THE EUROPEAN UNION WILL BE LIKE? 21-22.10.2022 – YouTube

Galeria zdjęć / Photo gallery: Foto Galeria

   

KE22-zaproszenie

Szanowni Państwo,
Drodzy Przyjaciele,

Mamy przyjemność poinformować, że kontynuujemy projekt debat o Europie pod przewodnim hasłem „ROLA CHRZEŚCIJAN W PROCESIE INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ”. W 2022 roku Konferencja odbędzie się w Krakowie w dniach 21-22 października pod tytułem „WOJNA W EUROPIE – JAKA BĘDZIE UNIA EUROPEJSKA?”.
Wydarzenie odbędzie się w systemie hybrydowym i będzie można je również śledzić online na naszym kanale YouTube.

Główny Organizator
Fundacja im. bp. Tadeusza Pieronka

KE21-podsumowanie

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele, z radością pragniemy podzielić się z Państwem, kilkuminutowym filmem będącym podsumowaniem międzynarodowej trzydniowej konferencji pt. „Chrześcijanie Europy wobec kryzysów”, która odbyła się pod koniec października w Krakowie. Film jest dostępny pod linkiem: CHRZEŚCIJANIE EUROPY WOBEC KRYZYSÓW / CHRISTIANS OF EUROPE IN THE FACE OF CRISES 28-30.10.2021 – YouTube. Jeśli któryś z zaprezentowanych wątków konferencyjnych zainteresował Państwa szczególnie, zachęcamy do odsłuchania go w całości.

ZAPIS KONFERENCJI

CHRZEŚCIJANIE EUROPY WOBEC KRYZYSÓW

wersja polska:

„Wieczór imieninowy” BISKUP PIERONEK I JEGO EUROPA

Powitanie, I Sesja Panelowa

II Sesja Panelowa. Kryzys demokracji przedstawicielskiej i praworządności

III Sesja Panelowa. Kryzys klimatyczny – alert dla globalnego bezpieczeństwa

Gala Nagrody im. Bp. Tadeusza Pieronka „IN VERITATE”

CHRISTIANS OF EUROPE IN THE FACE OF CRISES.

english version:

Welcome and Opening, I Panel Session

II Panel Session. REPRESENTATIVE DEMOCRACY AND RULE OF LAW CRISIS

III Panel Session. CLIMATE CHANGE CRISIS – A CALL FOR GLOBAL SECURITY

Galerię zdjęć z wydarzenia można zobaczyć pod linkiem: CHRZEŚCIJANIE EUROPY WOBEC KRYZYSÓW – FotoGaleria.

Dwujęzyczna publikacja po XX Konferencji

Ukazała się dwujęzyczna (polsko-angielska) publikacja z zapisem sesji panelowych i wystąpień, które miały miejsce podczas XX Konferencji z cyklu „Rola Kościoła katolickiego w procesie integracji europejskiej”.

Elektroniczną wersję można pobrać TU.