Aktualnosci

Aktualności

KE22-podsumowanie2

Szanowni Państwo

XXII Międzynarodową Konferencję z cyklu „Rola chrześcijan w procesie integracji europejskiej” odbyła się pod hasłem „WOJNA W EUROPIE – JAKA BĘDZIE UNIA EUROPEJSKA?”. Tematyka i przebieg debat panelowych oraz kolejna edycja Gali Nagrody In Veritate spotkały się z dużym zainteresowaniem. Poniżej znajdziecie Państwo odnośniki do naszego kanału YouTube z filmowym zapisem całości naszego dwudniowego spotkania.

Niech debaty, do których warto wrócić, pozostaną dla nas wszystkich twórczą inspiracją do dalszych refleksji o współczesnej Europie.


ZAPIS KONFERENCJI

wersja polska: WOJNA W EUROPIE – JAKA BĘDZIE UNIA EUROPEJSKA? 21-22.10.2022 – YouTube

Powitanie, Otwarcie, I Sesja Panelowa
II Sesja Panelowa
Wręczenie nagrody im. Bp. Tadeusza Pieronka IN VERITATE
III Sesja Panelowa
IV Sesja Panelowa

english version: WAR IN EUROPE – WHAT THE EUROPEAN UNION WILL BE LIKE? 21-22.10.2022 – YouTube

Welcome, Opening, I Session
II Session
Bp. Tadeusz Pieronek „IN VERITATE” Award Ceremony
III Session
IV Session

Galeria zdjęć / Photo gallery: Foto Galeria

Podsumowanie konferencji

KE23-zaproszenie

Szanowni Państwo,
Drodzy Przyjaciele,

Miło nam zaprosić Was już po raz dwudziesty trzeci, do uczestnictwa 29 i 30 września, w krakowskiej debacie „o Kościele i Europie”. Jak co roku poruszymy aktualne tematy dotykające każdego z nas.

Rosyjska agresja na Ukrainę codziennie wpływa na wszystkich, a jej skutki odczuwamy w różnych obszarach życia. Grono zaproszonych ekspertów, akademików, polityków i przedstawicieli kościołów spróbuje odpowiedzieć na pytania o konsekwencje wojny – jak zmieniają one funkcjonowanie Unii Europejskiej, jak kształtują postawy pojedynczych ludzi i całych wspólnot i jak wpływają na język komunikacji w przestrzeni publicznej.

Stałym punktem programu konferencji jest Gala Nagrody IN VERITATE, przyznawanej przez Fundację im. biskupa Tadeusza Pieronka, głównego organizatora konferencji. W bieżącym roku „za wybitne postawy i osiągnięcia w łączeniu wartości chrześcijańskich i europejskich” uhonorowani zostali:
Roberta Metsola – przewodnicząca Parlamentu Europejskiego
i ks. Adam Boniecki MIC – honorowy redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego”.

W przypadku zainteresowania udziałem w konferencji należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY i odesłać na adres zgloszenia@kosciol-europa.org.pl. Z uwagi na ograniczoną pojemność sali konferencyjnej decyduje kolejność zgłoszeń.

Główny Organizator
Fundacja im. bp. Tadeusza Pieronka

KE22-podsumowanie

Szanowni Państwo

Kilka dni temu podsumowaliśmy XXII Międzynarodową Konferencję z cyklu „Rola chrześcijan w procesie integracji europejskiej”. Wydarzenie odbyło się pod hasłem „WOJNA W EUROPIE – JAKA BĘDZIE UNIA EUROPEJSKA?”. Tematyka i przebieg debat panelowych oraz kolejna edycja Gali Nagrody In Veritate spotkały się z dużym zainteresowaniem. Poniżej znajdziecie Państwo linki z filmowym zapisem całości naszego dwudniowego spotkania.

Niech debaty, do których warto wrócić, pozostaną dla Nas wszystkich twórczą inspiracją do dalszych refleksji o współczesnej Europie oraz do dalszych prac nad kolejną konferencją przygotowywaną przez Fundację im. bp Tadeusza Pieronka. Niebawem poinformujemy o jej dokładnym przyszłorocznym terminie.

Zwracamy się jednocześnie do Państwa z apelem i prośbą: Zmieniają się uwarunkowania społeczne oraz ekonomiczne dla wysiłków na rzecz dialogu wokół zagadnień europejskich i chrześcijańskich. Ten dialog z opinią publiczną jest jednak główną aktywnością rozwijaną przez Fundację im. bp. Tadeusza Pieronka, ponieważ czujemy się spadkobiercami naszego dawnego lidera, a obecnie patrona. Dlatego prosimy i otwieramy się na Wasze wsparcie finansowe dla dalszej działalności Fundacji.

Oto numer konta Fundacji im bp Tadeusza Pieronka, na który można przekazać wsparcie finansowe:

89 1600 1462 1884 0984 1000 0002

Stawiamy sobie ambitne cele. Chcemy być jeszcze bardziej skuteczni, rozpoznawalni i jednoznaczni w propagowaniu tematów najważniejszych dla Europejczyków, którzy kierują się chrześcijańską aksjologią. Wszystkich, którzy uważają że warto, serdecznie zapraszamy na #FriendsRising, czyli do finansowego wspierania Fundacji im. bp. Tadeusza Pieronka w dalszych działaniach:

„Bez Was wiele zrobić nie możemy, z Wami podejmiemy wyzwań wiele!”

Rafał Budnik

Prezes Zarządu Fundacji

   


Zapis konferencji

wersja polska: WOJNA W EUROPIE – JAKA BĘDZIE UNIA EUROPEJSKA? 21-22.10.2022 – YouTube

english version: WAR IN EUROPE – WHAT THE EUROPEAN UNION WILL BE LIKE? 21-22.10.2022 – YouTube

Galeria zdjęć / Photo gallery: Foto Galeria

   

KE22-zaproszenie

Szanowni Państwo,
Drodzy Przyjaciele,

Mamy przyjemność poinformować, że kontynuujemy projekt debat o Europie pod przewodnim hasłem „ROLA CHRZEŚCIJAN W PROCESIE INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ”. W 2022 roku Konferencja odbędzie się w Krakowie w dniach 21-22 października pod tytułem „WOJNA W EUROPIE – JAKA BĘDZIE UNIA EUROPEJSKA?”.
Wydarzenie odbędzie się w systemie hybrydowym i będzie można je również śledzić online na naszym kanale YouTube.

Główny Organizator
Fundacja im. bp. Tadeusza Pieronka